Kasım Ayı Etkinliklerimiz


Bu bölümde yayınlanan makaleler

Çarşamba 30 Kasım 2016
yazan  gamze

BALKABAĞI NASIL YETİŞİR...

MS-A sınıfı olarak balkabağının nasıl büyüdüğünü merak ettik. Önce tohumların nasıl büyüdüğünü gösteren video izledik. Sonra balkabağının ve çekirdeğinin görsellerini inceledik. Ardından sınıfta balkabağını ve çekirdeğini inceledik. Dışının ne renk olduğu, içinin ne renk olduğu, çekirdeğinin (tohumun) renginin ne olduğu (...)

Cuma 11 Kasım 2016
yazan  azbiye

OKULUMUZDA DİŞ ŞENLİĞİ

Anaokulumuzda her yıl düzenlemiş olduğumuz Dis Senliği’ni 9 Kasım Çarşamba günü MS grubu öğrencilerimizden Alp Bilge KARA’nın diş hekimi olan annesi Özlem Hanım’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Özlem Hanım öğrencilerimize dişlerimiz için sağlıklı ve sağlıksız yiyecekler hakkında bilgi verdi, doğru diş fırçalama (...)

Perşembe 10 Kasım 2016
yazan  azbiye

DANS KULÜBÜMÜZ

Anaokulumuzda dans kulübümüz, öğretmenimiz Selin MİLOŞYAN ’ın rehberliğinde Çarşamba günleri tüm hızıyla devam ediyor. Öğrencilerimizin çalışmalarına ait fotoğrafları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sonraki kulüp dersimizde görüşmek (...)

Salı 8 Kasım 2016
yazan  gokce

Deniz Müzesi

NDS Anaokulu olarak geçtiğimiz hafta Deniz Müzesi’ne gezi yaptık. Müzede ilgimizi çekecek bir çok şey gördük. Müzede gördüklerimiz: Saltanat kayıkları, el yazmaları, Milli mücadele yıllarında kullanılan bir kayık, tarihi kadırga, tuğralar ve armalar, Ertuğrul Yatı’na ait bazı parçalar, Bizans’ın Haliç sularını (...)

Çarşamba 2 Kasım 2016
yazan  gamze

Vücudumuz’un Bölümlerini Öğreniyoruz...

MS-A ve MS-B sınıfı olarak etkinliğimize başlamadan önce vücudumuz kaç bölümden oluşur sorusunun cevabını aradık, cevabımızı bulduktan sonra vücudumuzun bölümleri ve görevleri hakkında sohbet edip etkinliğimize başladık. Bir arkadaşımızı kraft kağıdının üzerine yatırarak etrafını çizip, artık materyaller ile (...)

Notre Dame Sion Fransız Lisesi Neslin Değişen Sesi Anaokulu
label france education
fransızca anaokul kayıt bilgileri
Espace Francophone
Beyaz Bayrak Projesi
Notre Dame Sion Fransız Lisesi Kültür Ajandası

eTwinning
okulda diyabet programi

--> güvenli internet