Kasım Ayı Etkinlikleri


Bu bölümde yayınlanan makaleler

jeudi 11 décembre 2014
par  gokce

Dişlerimizi Nasıl Korumalıyız ?

Geçtiğimiz hafta POP ve ELMER sınıfı olarak sağlıklı beslenme temamız kapsamında diş ve vücut sağlığımız için yararlı ve yararsız olan meyve ve sebzeleri tek tek ayırdık. Günde kaç defa dişlerimizi fırçalamalıyız ? Hangileri dişlerimizi üzer hangileri mutlu eder diye sınıf sohbeti oluşturduk. Ve sonrasında proje (...)

jeudi 11 décembre 2014
par  jbid

SİHİRLİ LASTİKLERİMİZ :)

Aile katılımlı etkinlikler kapsamında arkadaşlarımızdan Zeynep’in annesi Yasemin Hanım sınıfımıza gelerek çok keyifli bir aktivite yaptırdı. Her birimize rengarenk lastik setlerini dağıttıktan sonra bizlere nasıl yapılacağını gösterdi. Kimimiz bilezik kimimiz kolye kimimiz de yüzük yaptık. Etkinlik sonunda kalan (...)

vendredi 5 décembre 2014
par  jbid

KOMİK İSKELETLERİMİZ :-)

Pop sınıfı olarak iç organlar ve sistemler konusuyla ilgili yeni bilgiler edinirken çok eğlenceli bir çalışma yaptık. Farklı boylarda kesilmiş kulak temizleme çubukları, kafatası ve leğen kemiği resimlerini kullanarak sevimli iskeletler oluşturduk. Ama her birimiz duruşu diğerine benzemeyen özgün iskeletler (...)

jeudi 4 décembre 2014
par  tanya

Yalvaç URAL ARAMIZDA

Ünlü çocuk kitapları yazarı Yalvaç URAL okulumuza geldi ve bize suda yüzen balıkları masalımsı biçimde anlattı ve hep beraber suda yüzen balık şeklini aldık ... Her birimize farklı balık isimleri verdı ... Çok eglendık . Daha sonra her birimize kıtap ımzaladi..
Yalvaç URAL ’a aramıza katıldıgı ıcın tesekkür (...)

mercredi 3 décembre 2014
par  azbiye

MS VE PS SINIFLARININ DİŞ ŞENLİĞİ

PS ve MS sınıfı öğrencilerimizin diş kontrolü için geçen hafta okulumuz da Çocuk Diş Hekimi Dr.Nadya HACINLIOĞLU ’nu misafir ettik. Nadya hanım yanında öğrencilerimiz için çeşitli kuklalar getirmişti. Kuklalar ile dişlerimizi nasıl doğru fırçalayabileceğimizi gösterdi. Ardından dişlerimizi kontrol etti ve diş (...)

Notre Dame Sion Fransız Lisesi Neslin Değişen Sesi Anaokulu
label france education
fransızca anaokul kayıt bilgileri
Espace Francophone
Beyaz Bayrak Projesi
Notre Dame Sion Fransız Lisesi Kültür Ajandası

eTwinning
okulda diyabet programi

--> güvenli internet