Kasım Ayı Etkinliklerimiz


Bu bölümde yayınlanan makaleler

lundi 20 février 2012
par  archive

Le club cuisine en Grand section

Chaque mercredi, nous sommes 10 enfants des classes de grande section à participer au club de cuisine.
Une semaine, c’est Saime, la maitresse turque, qui présente une recette turque. La semaine suivante, c’est Nathalie, la maitresse française qui présente une recette française. Il y en a pour tous (...)

mercredi 7 décembre 2011
par  gokce

Lülü’lerin Kukla Sahnesi

5 yaş MSA sınıfı öğrencileri ile birlikte sınıfımıza bir kukla köşesi yaptık. Önce karton koliyi boyadılar ve daha sonra renkli tüllerle perdelerini yapıp tamamladık. Kendi ellerimizle bu kukla sahnesini inşa etme fikri çok keyif vericiydi ve daha sonrasında kendilerinin yapmış olduğu sahnede kuklalarını (...)

mercredi 7 décembre 2011
par  arşiv

GSA’nın Prens ve Prensesleri

Aile katılımı etkinliklerimize, arkadaşımız Perisa Aksu’nun anne ve babasını sınıfımızda ağırlayarak başladık. Gülnaz Hanım kızlara bahar tacı yaptırırken Yusuf Bey de erkeklerle prens tacı yaptı. Etkinliğin sonunda kızlarımız birer prenses, erkeklerimiz de prens olmuşlardı. Etkinlik boyunca çocuklara yardım eden (...)

mardi 6 décembre 2011

RAHMİ KOÇ MÜZESİ GEZİSİ

GS Sınıfları olrak Rahmi Koç Müzesini gezdik. Elmer, Barbapapa ve Pop’da bizlerle müze gezisine katıldılar. Müze çok büyüktü ve içinde çok değişik objeler vardı. Vapurdan denizlatına ; helikopterden uçağa ; eski arabalardan teknelere,zeytinyağı fabrikasından denizaltı dünyasına... o kadar çeşitli ve renkli şeyler (...)

lundi 5 décembre 2011

TİYATRO AFİŞİ HAZIRLADIK

GSB Sınıfı olarak çok zevkli bir çalışma yaptık. Önce tiyatro, izlediğimiz oyunlar, en sevdiğimiz tiyatro oyunu hakkında sohbet ettik. Daha sonra öğretmenimiz bize bazı tiyatro oyunlarının afişlerini gösterdi. Bundan sonra işin en keyifli tarafı başladı. Rengarenk kağıtları ve boya kalemlerini alarak kendi (...)

Notre Dame Sion Fransız Lisesi Neslin Değişen Sesi Anaokulu
label france education
fransızca anaokul kayıt bilgileri
Espace Francophone
Beyaz Bayrak Projesi
Notre Dame Sion Fransız Lisesi Kültür Ajandası

eTwinning
okulda diyabet programi

--> güvenli internet